Skip to main content

کاربران

ليد/ مخاطب (Leads)

لید يا مخاطب راغب1، در [بازاریابی دیجیتال]، به افرادی گفته می‌شود که علاقه مندی خود به محصولات، خدمات يا برند شما را به نحوی نشان داده‌اند. انجام اقداماتی مانند دانلود یک فایل راهنما یا کتاب الکترونيکي رایگان، ثبت‌نام از طریق فرم تماس، دنبال کردن حساب‌های کاربری کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی و... از جمله روش‌های ابراز علاقه‌مندی کاربران به کسب و کار و محصولات یا خدمات آن محسوب می‌شوند.

در اکثر اوقات، خود مخاطبان راغب، کسب و کار را می‌یابند و کسب و کارها به دنبال این مخاطبان نمی‌گردند. اگرچه می‌توان با روش‌هایی مانند بازاریابی تلفنی ارتباط اولیه را با مخاطبان برقرار کرد، این روش‌ها اغلب بازدهی مناسبی ندارند و استفاده از آن‌ها به برندها توصیه نمی‌شود. از اينرو، کسب و کارها معمولا به دنبال روش‌هایی برای جذب لید می‌باشند. زمانی که توجه لیدها به کسب و کار جلب شود، احتمال علاقه ‌مندی واقعی آن‌ها به محصولات یا خدمات برند، بیشتر است.

برای مثال، فرض کنید که در یک نظرسنجی آنلاین درباره مراقبت از خودرو شرکت کرده‌اید و در روز بعد، ایمیلی از طرف یک کسب و کار فروش و تعمیر خودرو دریافت می‌کنید که در آن، از شما پرسیده‌اند، آیا می‌توانند به شما در نگهداری و تعمیر خودرو کمک کنند یا خیر. این فرآیند به اندازه روش‌های دیگر بازاریابی مانند بازاریابی تلفنی، آزاردهنده به نظر نمی‌رسد و می‌تواند شما را به آن کسب و کار علاقه‌مند کند. در اینجا، شما به عنوان یک لید یا مشتری راغب تبدیل شده‌اید.

این فرآیند برای کسب و کار نیز سودمند است. زیرا اطلاعاتی که شرکت فروش خودرو از شما طی نظرسنجی کسب کرده است، می‌تواند به شخصی‌سازی پیام‌ها و ارتباط شما با شرکت، کمک کند و در این صورت، کسب و کار می‌تواند به شکل دقیق متوجه مشکلات شما شده و آن‌ها را رفع نمايد. در اين صورت، دیگر نیازی نیست تا کسب و کار، برای جذب افرادی تلاش کند که به خدماتش علاقه‌مند نیستند.

تبدیل شدن افراد به مخاطب راغب بخشی از چرخه عمر مصرف‌کنندگان 2است و در مسیر تبدیل شدن افراد از بازدیدکننده به مشتری، قرار می‌گیرد. تمام لیدها به یک شکل ایجاد نمی‌شوند و مخاطبان راغب شرایط یکسانی ندارند. انواع مختلفی از لیدها در هر کسب و کار وجود دارد و شرایط آن‌ها بر اساس جایگاهشان در نمودار چرخه عمر مصرف‌کننده تعیین می‌شود.

سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline در قسمت ليد اين امکان را براي شما فراهم مي نمايد تا بتوانيد در يک نماي کلي به اطلاعات کاربران به آساني دسترسي داشته باشيد.

نکته: در سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، هر شخصی که حداقل یک بار با کسب و کار شما در تعامل باشد، کاربر نامیده می‌شود. این تعریف شامل بازدید کنندگانی می شود که با شما از طریق اپلیکیشن، وب سایت، دیگر پلتفرم های آنلاین3 و روش هاي آفلاین4، تعامل دارند.

نکته: در روش هاي تعامل آفلاین، لیست کاربران قدیمی بیزینس (قبل از اینتگریشن) به صورت فایل CSV و یا SQL در سگمنیتنو وارد5 می‌شوند.

نکته: سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، چگونه کاربران بیزنس شما را شناسایی می‌کند؟

پاسخ ساده است. پس از مرحله اینتگریشن و اتصال پلتفرم‌های شما به سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، اطلاعات کاربرانی که با کسب و کار شما تعامل برقرار کنند، در زبلاين ثبت و سپس دسته بندی می‌شوند، اطلاعات مربوطه در قسمت Leads، قابل مشاهده است.

تمامي اطلاعات به نحوي در بخش‌های زیر، از داشبورد شما جمع آوري می‌شوند:

 • کاربران6 (اطلاعات اولیه مربوط به کاربر مانند موقعيت مکاني، مرورگر، شناسه برنامه، سیستم عامل و غیره).
 • رویدادها7 (فعالیت عمومی کاربران مانند ورود به سیستم، خروج از سیستم، نصب برنامه، حذف برنامه، شروع و پایان session و غیره)

علاوه بر اين، می‌توانید جزييات اطلاعات کاربر historical یا کاربر آفلاین 8را از طریق بخش مدیریت داده در داشبورد خود، بارگذاري9 نماييد. به این ترتیب، تمام اطلاعات کاربری خود را در یک مکان خواهید داشت.

نکته: انواع کاربر(کاربران ناشناخته و شناخته شده/ Unknown and Known Users)

سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، کاربران را بسته به نوع اطلاعاتی که در بیزینس شما ثبت می‌کنند، به دو دسته ناشناخته10 و شناخته شده11 طبقه بندی می‌کند.

 • کاربران ناشناخته(Unknown Users): هر بار که کاربر جدیدی از وب سایت شما بازدید می کند یا برنامه شما را دانلود می کند، به عنوان کاربران ناشناس(anonymous users)، در داشبورد شما ردیابی می شود و یک پروفايل کاربري ناشناس(Unknown User Profile)، برای آن ها ایجاد می شود.

Zebline SDK، به طور خودکار، یک شناسه منحصر به فرد (AID) را، به آن ها اختصاص داده و پروفايل کاربري آن ها را به همراه تمامي داده های آن ها (از جمله ویژگی های کاربر سیستم12، ویژگی های کاربر سفارشی13، رویدادهای سیستم14، رویدادهای سفارشی15) تکميل می کند.

 • کاربران شناخته شده(Known Users): هنگامی که کاربران، جزئیاتی را به اشتراک می گذارند که به شما کمک می کند تا آن ها را در پلتفرم خود شناسایی کنید، می توانید یک شناسه منحصر به فرد (UID) به آن ها اختصاص داده تا آن ها را به عنوان کاربران شناخته شده(Known Users)، ردیابی کنید.

اکنون، این کاربر، در پایگاه داده ما، به عنوان کاربر شناسایی/ثبت شده(Identified/Registered)، ذخیره می شود. یک پروفايل کاربری جدید برای آن ها ایجاد می شود که حاوی تمامي داده های آن ها از پروفايل هاي کاربر ناشناس قبلی است که با حساب جدید ادغام16 شده است.

تفاوت این کاربران از طریق دو اتریبیوت user id و anonymous id قابل تفکیک و شناسایی هستند.

می توانید کاربران ناشناخته يا Unknown Users را به عنوان "کاربران ناشناس يا Anonymous Users" و کاربران شناخته شده يا Known Users را به عنوان "کاربران شناسایی شده يا Identified Users" در نظر بگیرید. دقیقاً همانطور که از جزئیاتی مانند آدرس ایمیل کاربر، شماره تلفن یا شناسه مشتری برای شناسایی کاربران خود استفاده می کنید، داشبورد زبلاین شما نیز به همين شکل است. این جزئیات، در سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، شناسه‌های منحصربه‌فرد/ Unique Identifiers و یاLeads نامیده می‌شوند.

نکته: شناسه منحصر به فرد(Unique Identifier)، اطلاعاتی است که عموما توسط خود کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود یا توسط شما به هر کاربر نسبت داده می‌شود و به شما در شناسایی آن‌ها کمک می‌کند.

به عنوان مثال، اگر آدرس ایمیل را به عنوان شناسه منحصر به فرد حساب خود تعریف کنید، همه کاربرانی که آدرس ایمیل خود را در برنامه/وب سایت شما به اشتراک گذاشته اند به کاربران شناخته شده يا Known Users تبدیل می شوند. و کاربرانی که تاکنون آدرس ایمیل خود را به اشتراک نگذارند، به عنوان کاربران ناشناس يا Unknown Users، تلقی خواهند شد.

نکته: ويژگي هاي کاربر(User Attributes): اصطلاح "ویژگی کاربر" به تمام جزئیات مربوط به کاربر اشاره دارد و به ما کمک می‌کند تا اولویت‌های کانال17 و فناوری18، جزئیات شخصی، الگوهای هزینه‌ ها19 و غیره را درک کرده و تصویری کامل از شخصیت کاربر را ترسیم کنیم.

ازطرفي این جزئیات، نقش مهمی را در درک شخصیت های کاربر ایفا می کنند و به شما این امکان را می دهند تا استراتژی های ارتباطی بسیار هدفمند و شخصی سازی شده اي را ایجاد کنید. ویژگی های کاربر در انواع زیر طبقه بندي شده اند:

 • ویژگی های سیستم(System Attributes): جزئیاتي هستند که سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، به طور خودکار برای تمامي کاربرانی که با برنامه و وب سایت20 شما تعامل دارند، جمع آوری می کند. 21بنابراین، جزئیات عمومی22 مانند نام کاربر، جنسیت کاربر، تاریخ تولد، مکان و وضعيت opt-in در کانال و غیره را ویژگی های سیستم می نامند.

جدول 1- ليست ويژگي هاي سيستم، را نشان می دهد.

System Attribute NameData Type of AttributeWhat It Tracks
user_idStringشناسه کاربر
first_nameStringنام
last_nameStringنام خانوادگی
birth_dateDateتاریخ تولد در فرمت YYYY-MM-DD
genderStringجنسیت که می تواند یکی از سه حالت مرد/ زن/ ساير باشد
companyStringشرکت
countryStringکشور
cityStringشهر
regionStringمنطقه
localityStringمحل
postal_codeStringکد پستی
emailStringآدرس ایمیل
mobileStringشماره تلفن، که توسط کاربر به اشتراک گذاشته شده است. به عنوان مثال. 551155256325+, 917850009678+
hashed_emailStringآدرس ایمیل رمزگذاری شده یک کاربر که توسط شما رمزگذاری شده و به اکانت Zebline شما ارسال شده است.
hashed_phoneStringشماره تلفن رمزگذاری شده یک کاربر که توسط شما رمزگذاری شده و به اکانت Zebline شما ارسال شده است.
email_opt_inBoolean

اولویت انتخاب کانال یک کاربر را ردیابی می کند.

تمامي کاربرانی که آدرس ایمیل خود را به اشتراک می گذارند به طور خودکار opted-in مي باشند که مقدار آن برابر با true است. در صورتي که توسط شما بر روی false تنظیم شود، کاربر انصراف می دهد(opted-out) و هیچ ایمیل تبلیغاتی از شما دریافت نخواهد کرد (ایمیل های تراکنش برای تمامي کاربران صرف نظر از وضعیت opt-in آن ها، ارسال می شود).

sms_opt_inBoolean

اولویت انتخاب کانال یک کاربر را ردیابی می کند.

تمامي کاربرانی که شماره تلفن خود را به اشتراک می گذارند به طور خودکار opted-in مي باشند که مقدار آن برابر با true است. در صورتي که توسط شما بر روی false تنظیم شود، کاربر انصراف می دهد(opted-out) و هیچ کمپین پیامکی تبلیغاتی را دریافت نخواهد کرد (پیام های تراکنش برای تمامي کاربران صرف نظر از وضعیت opt-in آن ها، ارسال می شود).*

push_opt_inBoolean

اولویت انتخاب کانال یک کاربر را ردیابی می کند.

Push notifications

تمامي کاربرانی که برنامه شما را دانلود می‌کنند و پوش نوتيفيکيشن ها23 را در دستگاه خود فعال کرده‌اند، به‌طور خودکار opted-in مي باشند که مقدار آن برابر با true است. در صورتي که توسط شما بر روی false تنظیم شود، یا کاربر پوش نوتيفيکيشن ها را غیرفعال کند (مقدار به صورت خودکار بر روي false تنظیم می‌شود) و در نتيجه، از آن انصراف داده می‌شود(opted-out) و هیچ کمپین تبلیغاتی را دریافت نمی‌کند (نوتيفيکيشن هاي تراکنش ها برای تمامي کاربران صرف نظر از وضعیت opt-in آن ها، ارسال می شود).

whatsapp_opt_inBoolean

اولویت انتخاب کانال یک کاربر را ردیابی می کند.

طبق دستورالعمل‌های فیس‌بوک، کاربر باید صریحاً برای دریافت پیام‌های واتس‌اپ از کسب‌وکار شما opt-in باشد . بنابراین، تمامي کاربرانی که شماره تلفن خود را به اشتراک می‌گذارند از کانال خارج می‌شوند(opted-out) که مقدار آن برابر با false است. به محض دریافت مجوز از کاربر، باید مقدار را بر روی true تنظیم کنید تا از طریق واتس اپ امکان تعامل با آن ها را داشته باشيد.

**جدول 1- ليست ويژگي هاي سيستم**
 • ویژگی های سفارشي(Custom Attributes): ویژگی‌های سفارشی داده‌های کاربر خاصی هستند که می‌توانید آن‌ها را به صورت سفارشی برای تمامي کاربران خود تعریف کرده و آن ها را ردیابی نماييد. این موارد، به شما امکان می‌دهد تا اولویت‌های کاربر را در زمینه کسب ‌وکارتان درک کرده و تجربیات شخصی‌سازی‌شده را در زمان واقعی24 ارائه دهید.

این ویژگی ها مي توانند با توجه به کسب و کار شما، از موارد زیر باشند:

 • امتیاز پاداش25
 • شناسه مشتری26
 • تاریخ تمدید اشتراک27
 • نوع مشتری28 (نقره ای، طلایی، پلاتینیوم)
 • امتیاز RFM| امتياز Lead
 • زبان
 • نوع عضویت| وضعیت عضویت| وضعیت اشتراک
 • تاریخ شروع آزمایشی| تاریخ پایان آزمایشی| روزهای آزمايشي
 • کد کشور
 • نوع پیشنهاد و غیره

نکته: پروفایل کاربر(User Profiles): پروفایل کاربر شامل تمام جزئیات مربوط به هر کاربری است که تا به حال با کسب و کار شما تعامل داشته است. صرف نظر از شناخته یا ناشناخته بودن کاربران، پروفایل کاربری آنها حاوی جزئیاتی در برابر تمام ویژگی های سیستم و ویژگی های سفارشی است که برای حساب شما ردیابی می شوند.

با اشاره به مثال بالا، اگر کاربر ناشناس(unknown user)، آدرس ایمیل خود را در تاریخ دیگری به اشتراک بگذارد، به کاربران شناخته شده(Known Users) تبديل خواهند شد و تمام جزئیات موجود و سابقه رفتاری آن ها با پروفايل کاربر شناخته شده جدید آن ها، ادغام خواهد شد.

هر پروفايل کاربری، گنجینه ای از داده ها است که به منظور ارائه بینش عمیق تری نسبت به نیازها29، ترجیحات30 و رفتار31 کاربران شما، طراحی شده است. این جزئیات به پنج دسته تقسیم شده است:

 1. اطلاعات پايه(Basic Information): این بخش شامل جزئیات پايه مانند اطلاعات کاربر است:
 • اطلاعات تماس32 (نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن)
 • فعالیت (اولین بازديد، آخرین بازدید، کل جلسات، تاریخ شناسایی، آخرین مکان)
 • منبعی که از طریق آن، کاربر را به دست آورده اید (کانال، نام کمپین، صفحه فرود33، ارجاع دهنده34)
 • بخش هایی که در حال حاضر در آن گنجانده شده اند
 • جزئیات جدیدترین کمپین هایی که با آنها تعامل داشته اند
 1. ويژگي ها(Attributes): این بخش شامل ويژگي هاي کاربر درباره شخصيت، ترجيحات و پيشينه اوست که به برخي از آن ها در ذيل اشاره شده است، مانند:
 • روز تولد
 • وضعیت تأهل
 • سابقه خرید
 • امتیاز پاداش
 • تاریخ تولد
 • جنسیت
 • پیشینه تحصیلی
 1. دستگاه ها(Devices): همانطوري که به تلفن همراه، تبلت یا دسکتاپ به عنوان یک دستگاه اشاره می کنید، داشبورد Zebline شما نیز به همين صورت است. بنابراین، بخش دستگاه ‌هاي پروفايل کاربري، حاوی جزئیات دستگاه‌ هایی است که برای تعامل با برنامه یا وب‌سایت شما استفاده شده‌اند.

از این رو، این بخش به بخش های فرعی زیر تقسیم شده است.

 • وب
 • اندروید
 • iOS

در زیر هر بخش، جزئیات بیشتری در مورد دستگاه‌هایی که توسط کاربرانتان استفاده می‌شوند، پیدا خواهید کرد، مانند:

 • شناسه دستگاه
 • جزئیات مرورگر و غيره
 1. کانال ها(Channels): در زبان بازاریابی، معمولاً به هر کانال ارتباطی مانند پیام‌رسانی درون برنامه‌ای، پیامک، نظرسنجی‌های وب35، وب پوش، ایمیل و غیره، اشاره دارد.

از این رو، شما مي توانيد تمامي کانال‌های تعاملي فهرست شده در داشبورد خود را، بر اساس چندین پارامتر، مشاهده کنيد که در زير به برخي از آن ها اشاره شده است:

 • قابلیت دسترسی یک کاربر
 • تعداد کل پیام های ارسال شده از طریق یک کمپین
 • تعداد کل کمپین های ارسال شده
 • تعداد تبدیل36
 • آخرین پیام دریافت شده توسط کاربر
 1. رويدادها(Events): هر اقدامی37 که توسط کاربران در برنامه و وب سایت شما انجام می شود رویداد38 نامیده می شود. به عنوان مثال، فرض کنید یک برنامه تجارت الکترونیک39 دارید که از کاربران می‌خواهد اقدامات خاصی را انجام دهند، مانند:
 • انتخاب يک دسته(Select a category)
 • مشاهده یک محصول(View a product)
 • اضافه نمودن محصول به سبد خريد(Add it to cart)
 • تکميل پرداخت(Complete checkout)

تمامي اقدامات فوق، رویداد نام دارد. بنابراین، می‌توانید رویدادها را به‌عنوان داده‌های رفتاری40 در نظر بگیرید، که به شما اين امکان را مي دهد تا کارهایی که کاربران انجام می‌دهند را، پیگیری نماييد.

بنابراین، بخش رویدادهای پروفايل کاربري، شامل لیستی از آخرین رویدادهای انجام شده توسط کاربر است که جزئیات بیشتری به هریک، پیوست شده است. از جمله:

 • تاریخ و زمان
 • محل
 • مرورگر
 • نام کمپین
 • نام صفحه نمایش
 • نام صفحه

با انتخاب Audience > Leads می توانید به اطلاعات کاربران، دسترسی داشته باشید.

شکل 29-نماي کلي ليد، را نشان می دهد.


**شکل 29-نماي کلي ليد*

شکل 30-عملکرد ليد را نشان مي دهد.


**شکل 30-عملکرد ليد*

همانطور که در شکل 30-عملکرد ليد، نشان داده شده است، مي توانيد با انتخاب Leads از منوي سمت چپ، ليستي از تمامي کاربران ايجاد شده را ببينيد که ممکن است در چندين صفحه، گسترش یابند. با استفاده از نمادهای قرار داده شده در هر سطر، می توانید مطابق با نیاز خود، نام کاربر مربوطه را جهت مشاهده اطلاعات پروفايل کاربري، ویرایش و حذف، انتخاب کنید. از طرفي مي توانيد برحسب نياز، کاربر جديدي را ايجاد کرده و يا کاربر مورد نظر خود را جست و جو نماييد. همچنين مي توانيد اطلاعات کاربران را به صورت دسته اي و از طریق یک فایلCSV، وارد41 نموده و يا خروجي اطلاعات کاربران را با فرمت CSV، دریافت42 کنید.

ازاينرو، عملکرد ليد/مخاطب راغب، مشتمل بر بخش هاي ذيل است که در ادامه به جزييات هريک از آن ها اشاره شده است:

 • جست و جو(Search)
 • ايجاد ليد جديد (Add New Lead)
 • وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد(Import New)
 • دريافت فرمت اطلاعات کاربران(Export Schema)
 • پيکربندي جدول(Table Configuration)
 • مشاهده(View)
 • ويرايش(Edit)
 • حذف(Delete)

سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، به شما اين امکان را می دهد تا بتوانيد بر اساس معيارهاي جست جو، ليد مورد نظر را فيلتر کرده و گام بعدي را طي نماييد. معيارهاي جست و جو عبارتند از: جست و جوي دقيق يا مشابه کلمات کلیدی و فيلترينگ بر روي يک يا چند ستون مشخص. عبارت جستجوی کاربر مي بايست دقیقا با کلمه کلیدی مطابقت داشته يا مشابه کلمه کليدي باشد. همچنین فیلد هایی که می خواهید جست و جوی خود را در میان آن ها انجام دهید را، انتخاب کرده و در آخر آيکون Apply را جهت اعمال، کليک نماييد.

شکل 31-عملکرد جست و جوي ليد را نشان مي دهد.


**شکل 31-عملکرد جست و جوي ليد*

ايجاد ليد جديد (Add New Lead)

براي ايجاد يک ليد جديد، لازم است درک صحيحي از نحوه کاربري آن، داشته باشيد. ازاين رو، سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، این امکان را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا با خودکارسازی اقداماتی همچون کمپین‌های ایمیلی، شبکه‌های اجتماعی و امتیازدهی، ليدهاي جدیدی ایجاد کنند. به عبارتی، زمان صرف‌شده بر روی تولید و راه‌اندازی کمپین‌های ایمیلی، به طور کامل حذف می‌شود و دیگر نیازی به ساخت دستی پیام‌ها و ایمیل‌ها و ارسال ایمیل برای مشتریان نیست. در عوض، کسب‌وکار به سادگی می‌تواند تمرکز خود را بر روی ليدها و مشتریانی که بیش‌ترین اهمیت را دارند، بگذارد.

برای ایجاد یک ليد جدید، می‌توانید مانند شکل 32-عملکرد ايجاد ليد جديد ، بر روی آیکون New که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده تا صفحه مربوط به ايجاد ليد جديد(Add New Lead) براي شما باز شود.

شکل 32-عملکرد ايجاد ليد جديد، را نشان مي دهد.


**شکل 32-عملکرد ايجاد ليد جديد*

در صفحه مربوط به ايجاد ليد جديد(Add New Lead)، مي توانيد ويژگي هاي کاربر را در فیلد های مربوطه وارد کرده و سپس آيکون Apply را کليک نماييد تا ليد جديد ايجاد شود.

شکل 33-نماي کلي ايجاد ليد جديد، را نشان مي دهد.


**شکل 33-نماي کلي ايجاد ليد جديد*

ايجاد ليد جديد، شما را قادر مي سازد تا استراتژی های ارتباطی بسیار هدفمند و شخصی سازی شده اي را ایجاد کنید.

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت ايجاد ليد جديد در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد(Import New)

ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید اطلاعات کاربری خود را بارگذاري کنید. این را می توان با تبدیل داده های موجود به فرمت فایل CSV و بارگذاري43 آن انجام داد. با این حال، لازم است هنگام تبدیل فایل خود به یک فایل CSV، برخی از دستورالعمل ها رعایت شود تا از هرگونه خطا یا مغایرت داده ها جلوگیری به عمل آيد.

سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، به شما این امکان را می‌دهد که داده‌های آفلاین یا داده‌های کاربری historic خود را با بارگذاري دستی44 آن‌ها، يکپارچه کنید. می توانید داده های کاربری خود را در برگه اکسل در قالب یک فایل CSV تبدیل کرده و بارگذاري نماييد. هر فایل CSV کاربر که در زبلاين، بارگذاري می‌کنید، ترکیبی از ویژگی‌های سیستم و سفارشی است که هر کاربر را تعریف می‌کند.

از اين رو، فرآیند وارد نمودن اطلاعات لید به راحتی در زبلاین انجام مي شود و شما مي توانيد اطلاعات کاربران به صورت دسته اي را از طریق یک فایل CSV وارد نموده و یا فایل مربوطه را جهت اعمال، در اختيار همکاران پشتیبانی در زبلاین قرار دهيد.

نکته: هر داده پروفایل کاربری در سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، دارای ویژگی هایی است که یک کاربر را تعریف می کند، مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، امتیاز، نوع عضویت و غیره. برخي از اين ویژگی ها مانند نام، نام خانوادگی و غیره که از پیش تعریف شده اند، به عنوان ویژگی های سیستم45 و برخي ديگر از اين ویژگی ها که توسط شما تعریف شده است، مانند امتیاز، نوع عضویت و غیره، به عنوان ویژگی های سفارشی46 شناخته مي شوند.

به عنوان مثال در جدول 2- نمونه فايل CSV کاربر، نشان داده شده است. اگر به ردیف اول جدول زیر توجه کنید، درمي يابيد که فایل CSV مربوطه، ترکیبی از ویژگی های سیستم (user_id، email، phone، first_name، last_name) و ویژگی های سفارشی (score, membership_type) است.

user_idemailphonefirst name
2123414adam@gmail.com+1 925 336 0294Adam
2384708john@outlook.com+65 9039 1135John
**جدول 2- نمونه فايل CSV کاربر**

علاوه بر تعریف ویژگی های کاربر خاص به عنوان ویژگی های سیستم، انواع داده های مربوطه نیز به ویژگی های سیستم اختصاص داده شده است (به عنوان مثال، email، يک ویژگی سیستم از نوع داده String مي باشد).

نکته: در هنگام تهیه فایل CSV، لطفاً اطمینان حاصل کنید که از ویژگی‌ها و انواع داده‌های مشابه برای نمایش داده‌های کاربر استفاده می‌کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید نام ویژگی‌های سیستم یا انواع داده‌های مربوطه را تغییر دهید.

نکته: در جدول 3- ليست ويژگي هاي سيستم ونوع داده مرتبط، که توسط زبلاين تعریف شده‌اند و برای استفاده در بارگذاري فایل‌های CSV در دسترس هستند، آمده است:


System Attribute NameData TypeDescription
user_idStringشناسه کاربر
first_nameStringنام
last_nameStringنام خانوادگی
birth_dateDateتاریخ تولد در قالب YYYY-MM-DD
genderStringمقدار جنسیت فقط می تواند مرد، زن و ساير باشد
companyStringشرکت
countryStringکشور
cityStringشهر
regionStringمنطقه
localityStringمحل
postal_codeStringکد پستی
emailStringآدرس ایمیل
phoneString

شماره تلفن کاربر با فرمت E.164

به عنوان مثال. 551155256325+, 917850009678+

hashed_emailStringآدرس ایمیل رمزگذاری شده برای استفاده با یک ESP خصوصی (ارائه دهنده خدمات ایمیل) که می تواند حداکثر 512 کاراکتر باشد.
hashed_phoneStringشماره تلفن رمزگذاری شده برای استفاده با SSP خصوصی (ارائه دهنده سرویس پیام کوتاه) که می تواند حداکثر 512 کاراکتر باشد.
email_opt_inBooleanاگر روی false تنظیم شود، کمپین های ایمیل برای کاربر ارسال نمی شود.
sms_opt_inBooleanاگر روی false تنظیم شود، کمپین های پیامکی برای کاربر ارسال نمی شود.
push_opt_inBooleanاگر روی false تنظیم شود، کمپین های Push برای کاربر ارسال نمی شود.
whatsapp_opt_inBooleanاگر روی false تنظیم شود، کمپین های WhatsApp برای کاربر ارسال نمی شود..
**جدول 3- ليست ويژگي هاي سيستم ونوع داده مرتبط**

علاوه بر ویژگی‌های سیستم، مي توانيد ویژگی‌های سفارشی مختلفی( و انواع داده‌های مربوط به آن‌ها) را که نشان دهنده یک کاربر هستند، تعریف کنید.

نکته: در هنگام تهيه فایل CSV کاربر، می توانید از ویژگی های سفارشی موجود استفاده کرده یا ویژگی های سفارشی جدیدي اضافه کنید. قابل توجه است که پس از ثبت ویژگی های سفارشی، امکان تغيير نام آن ها، وجود ندارد.

نکته

نکته: لطفا هنگام ایجاد ویژگی‌های سفارشی جدید، به محدودیت‌های زیر توجه کنید:

 • مقادیر یک ویژگی فقط می تواند یکی از انواع داده های زیر باشد: Boolean، Number، String و Date.
 • انواع داده Map و Array جهت بارگذاري هاي CSV، مجاز نیستند.
 • پروفايل کاربري می‌تواند حداکثر 25 ویژگی سفارشی در هر نوع داده برای انواع داده‌های زیر داشته باشد: Boolean، Number، String، Date (یعنی 25 ویژگی سفارشی از نوع داده Number، 25 ویژگی سفارشی از نوع داده String و غیره).
 • حداکثر طول یک نوع داده String برای یک ویژگی، 1000 کاراکتر است.
 • حداکثر طول نام یک ویژگی، 50 کاراکتر است.
 • نام ویژگی کاربر شما، نباید با we_ شروع شود.
نکته

نکته: پیش نیازهای فایل CSV: در هنگام تهیه فایل CSV، مهم است که به یاد داشته باشید که تمامي نام‌های ویژگی باید در ردیف اول و داده‌های هر کاربر در ردیف‌های بعدی باشد.

نکته

لطفا در تهیه فایل CSV کاربر خود، به موارد زیر توجه کنيد:

 • سطر اول باید شامل نام ویژگی ها باشد. در هر فایل CSV که ایجاد می کنید نیازی به استفاده از تمام ويژگي هاي سیستم و ویژگی های کاربر سفارشی نیست. با این حال، اگر هر یک از ردیف های بعدی حاوی داده هایی در مورد یک ویژگی باشد، نام ویژگی مربوطه در ردیف اول مورد نیاز است. به عبارت دیگر، سطر اول نمی تواند مقادیر blank/empty داشته باشد.
 • اگر از ویژگی سیستم استفاده می کنید، نام و نوع داده ويژگي باید با نام و نوع داده تعریف شده در فهرست ویژگی های سیستم جهت بارگذاري فایل CSV، مطابقت داشته باشد.
 • اگر از یک ویژگی سفارشی موجود استفاده می‌کنید، نام و نوع داده ویژگی باید با نوع داده‌ای که قبلاً برای این ویژگی در زبلاين تعریف کرده‌اید، مطابقت داشته باشد.
 • در صورت تعریف یک ویژگی کاربر سفارشی جدید، توجه داشته باشید که پس از تنظیم یک ویژگی، نمی‌توانید نام آن را تغییر دهید.
 • در صورت تعریف یک ویژگی سفارشی جدید، توجه داشته باشید که حداکثر طول نام ویژگی، 50 کاراکتر است.
 • user_id باید اولین نقطه داده در هر ردیف داده باشد (یا به عبارت دیگر، user_id باید اولین ستون باشد).
 • فایل باید دارای شناسه کاربری منحصر به فرد برای هر کاربر47 باشد.
 • نام ویژگی کاربر شما نباید با we_ شروع شود.
 • حداکثر طول یک نوع داده String برای یک ویژگی، 1000 کاراکتر است.
 • مقادیر ويژگي تنها می تواند یکی از انواع داده های زیر باشد: Boolean، Number، Strings and Dates
 • اگر می خواهید ويژگي خاصی دارای مقدار blank/empty باشد، در اين صورت، از وارد کردن NULL به عنوان مقدار برای آن ویژگی ها، خودداری کنید. در عوض، مقدار را برابر، blank/empty قرار دهيد.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ویژگی برای یک کاربر خاص ارزشی نداشته باشد. همانطوري که در جدول 4- مثال ويژگي با مقدار blank/empty، آمده است، در صورتي که کاربر، نام خانوادگی خود را بروز رساني نکرده باشد، مي بايست مقدار آن را empty بگذارد. یک سلول empty نشان می دهد که هیچ مقداری برای ویژگی " last_name" وجود ندارد. با وارد کردن "NULL"، آن را به عنوان یک String در نظر می گیریم.


AttributeDatauser_id
last_namejones848577
last_name903053
**جدول 4- مثال ويژگي با مقدار blank/empty**

 • پروفايل کاربري می تواند حداکثر 25 ویژگی سفارشی در هر نوع داده داشته باشد (یعنی 25 ویژگی سفارشی از نوع داده Number، 25 ویژگی سفارشی از نوع داده String و غیره).
 • حداکثر حجم مجاز فایل 200 مگابایت است که برای میلیون‌ها ردیف داده کافی است.

برای وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد، می‌توانید مانند شکل 34-عملکرد وارد نمودن اطلاعات کاربران، بر روی آیکون Import New که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده تا صفحه مربوط به وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد (Import Lead Data) براي شما باز شود.

شکل 34-عملکرد وارد نمودن اطلاعات کاربران، را نشان مي دهد.


**شکل 34-عملکرد وارد نمودن اطلاعات کاربران*

در صفحه مربوط به وارد نمودن اطلاعات کاربران(Import Lead Data)، مي توانيد فايل CSV را بارگذاري کرده و سپس آيکون Apply را جهت اعمال،کليک نماييد.

شکل 35-نماي کلي وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد، را نشان مي دهد.


**شکل 35-نماي کلي وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد*

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت وارد نمودن اطلاعات کاربران در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

دريافت فرمت اطلاعات کاربران(Export Schema)

جهت بارگذاري اطلاعات کاربری در فرمت فايل CSV، لازم است تا برخی دستورالعمل ها جهت جلوگيري از هرگونه خطا یا مغایرت داده ها رعایت شود که در بخش قبل، به طور مفصل بدان اشاره شد.

از اين رو، برای دريافت فرمت اطلاعات کاربران، می‌توانید مانند شکل 36-نماي کلي دريافت فرمت اطلاعات کاربران، بر روی آیکون Export Schema که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده تا فايل zebline-leadschema.csv، براي شما دانلود شود.

شکل 36-نماي کلي دريافت فرمت اطلاعات کاربران، را نشان مي دهد.


**شکل 36-نماي کلي دريافت فرمت اطلاعات کاربران**

شکل 37-نماي کلي محتواي فايل zebline-leadschema.csv، را نشان مي دهد.


**شکل 37-نماي کلي محتواي فايل zebline-leadschema.csv**

محتواي فايل zebline-leadschema.csv ، شامل ستون هاي زير است:

userid, anonymousid, firstname,lastname,email,birth_date, gender, maritial_status, children, education, title, address, city, state, zipcode, country, phone, fax, job_position, company, department, industry, phone_office, fax_office, number_of_employees, annual_revenue, url, opt_in_sms, opt_in_email, opt_in_app_push, opt_in_web_push, contact_source, mobile, preferred_profile_image, last_active, updated_at, date_identified, attribution_date, device_token, mobile_token, points, push_subscription, device_type, user_type, utm_source

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت دريافت فرمت اطلاعات کاربران در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

پيکربندي جدول(Table Configuration)

در سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، مي توانيد لیست کاربران را بر اساس نیازهای تحلیلی خود سفارشی کنید.

در اينجا، مي توان تمام ستون‌های ویژگی جدول را برای مطابقت با آنچه شما به دنبال آن هستید، سفارشی کرد.

شکل 38-نماي کلي عملکرد پيکربندي جدول ليد، را نشان مي دهد.


**شکل 38-نماي کلي عملکرد پيکربندي جدول ليد*

در اینجا نحوه انجام سفارشي سازي تمام ستون‌های ویژگی جدول ليد، آمده است:

 1. بر روی نماد Customize your table view قرار داده شده، کلیک کنید تا صفحه مربوط به سفارشي سازي جدول، باز شود. یک رابط چک باکس ساده را مشاهده خواهید کرد که تمام ویژگی های جمع آوری شده برای هر کاربر را فهرست می کند.
 2. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ویژگی ها را برای سفارشی کردن ستون ها انتخاب یا از حالت انتخاب خارج کنید.

آيکون uncheck all، تمامي ستون ها را ازحالت انتخاب، خارج مي کند.

 1. سپس آيکون Apply را کليک نماييد.

شکل 39-پيکربندي جدول ليد، را نشان مي دهد و مي توانيد هر پارامتری را که می خواهید در جدول نشان داده شود از لیست انتخاب کنید.


**شکل 39-پيکربندي جدول ليد*

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت پيکربندي جدول ليد(نمايش اطلاعات کاربران) در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

مشاهده(View)

در سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، مي توانيد جزئیات تمام کاربرانی که تاکنون با برنامه و وب سایت شما در طول عمر حساب شما تعامل داشته اند را، مشاهد کنيد و در نتيجه، بینش ارزشمندی را در مورد پایگاه کاربر در حال توسعه خود، به دست آورید.

برای ورود به بخش پروفایل هر کاربر، مي توانيد مانند شکل 40-عملکرد مشاهده پروفايل ليد، بر روی نماد سه نقطه(...)که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده و آيکون View را انتخاب کنيد تا صفحه مربوط به اطلاعات پروفايل هر کاربر (Lead Profile) براي شما باز شود. در این بخش می توانید اطلاعات مربوط به پروفايل هر کاربر و ليست کامل ویژگی های کاربر را، به صورت مجزا، مشاهده کنید.از طرفي در قسمت پايين نمودار، اطلاعات مربوط به سوابق کاربر، تگ ها، لاگ ایمیل، پيامک و لاگ پوش و همچنین نوتيفيکيشن هاي کاربر، قابل مشاهده است. همچنین در این بخش قابلیت هایی از قبیل Edit و Options در دسترس است. در منوی Options نيز، ارسال ایمیل و پيامک، دريافت خروجي، نمایش سفرهايي که کاربر در آن ها قرار دارد، ترکیب اطلاعات و حذف، قابل دسترس مي باشد.


**شکل 40-عملکرد مشاهده پروفايل ليد**

شکل 41-نماي کلي پروفايل کاربري(Lead Profile)، را نشان مي دهد که با دسترسی به آن، مي توان مشخصات هر کاربر را تجزیه و تحلیل کرد.


**شکل 41-نماي کلي پروفايل کاربري(Lead Profile)**

از اين رو، پروفايل های کاربري جهت به دست آوردن بینش عمیق در مورد تاریخچه رفتاری و ترجیحات کاربر طراحی شده اند. بدين منظور، پروفایل ها به بخش های اطلاعات پايه، ویژگی ها، دستگاه ها، کانال ها و رويداها، تقسیم شده اند.

همانطور که در شکل 41-نماي کلي پروفايل کاربري(Lead Profile)، نشان داده شده است، می توان به اين بخش ها، دسترسی داشت و هريک را به طور جزيي، بررسي نمود.

نکته: پروفایل کاربر شامل تمام جزئیات مربوط به هر کاربری است که تا به حال با کسب و کار شما تعامل داشته است. صرف نظر از شناخته یا ناشناخته بودن کاربران، پروفایل کاربری آنها حاوی جزئیاتی در برابر تمام ویژگی های سیستم و ویژگی های سفارشی است که برای حساب شما ردیابی می شوند.

نکته: استراتژی‌های مارکتینگ اتومیشن باید در طول چرخه حیات مشتری به‌ کار گرفته شود. در اينجا، با بکارگيري سرويس مارکتينگ اتوماسيون zebline، و در اختيار داشتن اطلاعات مشتري، این امکان براي شما فراهم است تا محتواي مرتبط با هر مشتری را براساس اینکه چه کسی است و چگونه با شرکت شما در ارتباط است، هدف قرار داده و از طرفي، تضمين مي کند که در همه حال برای هر لید، محتوایی ارسال ‌شود که به او کمک کند تا بر موانع خود جهت خرید، غلبه کند. همچنین، از ارسال کمپین‌های ايميلي انبوه و بي اثر، به کل لیست مخاطبانتان جلوگیری می‌کند.

 • اطلاعات پايه(Customer Profile): شامل اطلاعات پايه اي یک کاربر، از جمله اطلاعات تماس، بخش هایی48 که در آنها گنجانده شده است و آخرین کمپین های دریافت شده توسط آن ها، جزئیات آخرین باری که با برنامه و/یا وب سایت شما تعامل داشته اند و غیره، می باشد. اطلاعات پایه، به قسمت هاي زیر طبقه بندي شده است که عبارتند از:
 • ارسال محتوا(Send Content): شامل ارسال محتواهای مرتبط و هدفمند بازاريابي به مشتري در قالب ايميل، پيامک، وب پوش و موبايل پوش است.
 • تنظيمات(Settings): شامل محدودسازي زمان پخش(Frequency Cap) و Identified است.

نکته: محدودسازی زمان پخش(Frequency Cap)، تنظیماتی است که تعداد دفعات دیده شدن تبلیغات شما برای کاربران خاص و یکسانی را محدود می کند.

یک تبلیغ بنری زمانی قابل مشاهده به حساب می آید که، بیش از نیمی از آن در مدت ۱ ثانیه یا بیشتر دیده شود. این در حالی است که یک تبلیغ ویدئویی زمانی قابل مشاهده به حساب می آید که، بیش از نیمی از آن در مدت ۲ ثانیه یا بیشتر دیده شود.

اگر شما گزینه محدودسازی زمان پخش را برای یک کمپین فعال کنید، در واقع یک محدودیت را برای تعداد دفعات نمایش تبلیغ خود برای یک کاربر به ازای هر روز، هر هفته، یا هر ماه مشخص کرده اید. همچنین شما با این انتخاب، محدودیت را به هر تبلیغ نیز، همانند کمپین اعمال کرده اید.

اگر شما در وب سایت هایی در حال تبلیغ هستید که می دانید تعداد زیادی مراجعه کننده تکراری به آنها سر می زنند، مانند خبرگزاری ها و سایت های ورزشی، محدودسازی زمان پخش به شما کمک می کند تا از نمایش تبلیغ خود به میزان زیاد برای افراد یکسان، جلوگیری کنید.

نکته: Identified، زمانی را نشان می دهد که کاربر به یک کاربر شناخته شده(Known User) تبدیل شده است.

 • عملکرد(Actions): شامل حذف کاربر است.

شکل 42-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Customer Profile)، را نشان مي دهد که با دسترسی به آن، مي توان مشخصات هر کاربر را تجزیه و تحلیل کرد.


**شکل 42-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Customer Profile)**

 • ويژگي ها(Properties): به تمام جزئیات مربوط به کاربر اشاره دارد و نقش مهمی را در درک شخصیت های کاربر ایفا می کند و به شما این امکان را می دهد تا استراتژی های ارتباطی بسیار هدفمند و شخصی سازی شده اي را ایجاد کنید.

شکل 43-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Properties)، را نشان مي دهد که با دسترسی به آن، مي توان ويژگي هاي هر کاربر را جست و جوکرده و آن را ويرايش و ذخيره نمود.


**شکل 43-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Properties)**

 • تعاملات کانال(Channel Engagements): به شما اين امکان را می دهد تا با ارائه تجربه اي بی‌نظیر و یکپارچه برای مشتریان در کانال های مختلف بازاریابی، تحولی در نحوه تعامل آن‌ها با کسب ‌وکار شما ایجاد شده و شما مي توانيد در هر قدم از سفر مشتری، برنامه‌ای برای افزایش تعامل داشته و پیام ‌های بازاریابی خود را در زمان مطلوب، و براي افراد مناسب در کانال ارتباطی ترجیحی آنان، قرار دهید.

ويجت تعاملات کانال در قسمت پروفايل کاربري(Lead Profile)، جهت نمايش نمودار اطلاعات کانال هاي ارتباطي است. اين ويجت، قابل سفارشي سازي است و مي توانيد با استفاده از نمادهای قرار داده شده و مطابق با نیاز خود، ويجت را به صورت مجزا در قسمت ليد و در يک بازه زماني مشخص، بارگذاری مجدد نماييد.

 • بازه زماني(Date Range): به شما اين امکان را می دهد تا بازه زماني تجزیه و تحلیل را انتخاب کنید. تغییر این محدوده زماني، تاریخ های پیش فرض تنظیم شده در سطح ويجت مربوطه را لغو می کند. در حال حاضر، بازه زماني بر اساس ساعت، روز يا ماه است و مي تواند يکي از اين گزينه ها باشد: 24 ساعت گذشته، (2, 7, 30, 90) روز سپري شده و يا 6 ماه اخير.

شکل 44-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Channel Engagement)، را نشان مي دهد.


**شکل 44-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Channel Engagement)**

 • تاريخچه(History): به شما اين امکان را می دهد تا لیست رویدادها را به تفکیک زمان انجامشان، در قسمت تاريخچه مربوط به پروفایل هر کاربر، مشاهده کنيد.

شکل 45-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(History)، را نشان مي دهد.


**شکل 45-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(History)**

شکل 46-نماي کلي اجزاي يک رويداد درفرمت JSON، را نشان مي دهد.


**شکل 46-نماي کلي اجزاي يک رويداد درفرمت JSON**

همانطور که در شکل 46-نماي کلي اجزاي يک رويداد درفرمت JSON، نشان داده شده است، هر رویداد شامل بخش‌های مختلفی است که عبارتند از: Event Data، User Id، Event Name، Event Time.

Event Data، به طور کامل قابلیت شخصی سازی داشته و دیتا های مورد نیاز تیم مارکتینگ شما، در این قسمت ارسال می شوند. جزئیات هر رویداد نيز، به صورت فايل JSON، نمایش داده می‌شود.

 • تگ (Tags): به شما اين امکان را می دهد تا کاربرهاي خود را از هم متمایز کرده و در شرایط مختلف، آن ها را فراخوانی کنید.

شکل 47-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Tags)، را نشان مي دهد.


**شکل 47-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Tags)**

 • لاگ ايميل(Email Log): به شما اين امکان را می دهد تا ليست کمپین های ایمیلی خود را به تفکیک زمان انجامشان، در قسمت لاگ ايميل مربوط به پروفایل هر کاربر، مشاهده کنيد.

شکل 48-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Email Log)، را نشان مي دهد.


**شکل 48-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Email Log)**

شکل 49-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)، را نشان مي دهد.


**شکل 49-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)**

 • لاگ پيامک(SMS Log): به شما اين امکان را می دهد تا ليست کمپین های پيامکي خود را به تفکیک زمان انجامشان، در قسمت لاگ پيامک مربوط به پروفایل هر کاربر، مشاهده کنيد.

شکل 49-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Log)، را نشان مي دهد.


**شکل 50-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Log)*

شکل 51-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)، را نشان مي دهد.


**شکل 51-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)*

 • لاگ پوش(Push Log): به شما اين امکان را می دهد تا ليست پوش نوتیفیکیشن خود را به تفکیک زمان انجامشان، در قسمت لاگ پوش مربوط به پروفایل هر کاربر، مشاهده کنيد.

شکل 52-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Push Log)، را نشان مي دهد.


**شکل 52-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Push Log)*

شکل 53-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Notification Preview)، را نشان مي دهد.


**شکل 53-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(Notification Preview)*

شکل 54-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)، را نشان مي دهد.


**شکل 54-نماي کلي عملکرد پروفايل کاربري(SMS Preview)*

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت مشاهده اطلاعات پروفايل کاربري در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

ويرايش(Edit)

برای ورود به بخش پروفایل هر کاربر، مي توانيد مانند شکل 55-عملکرد ويرايش پروفايل ليد، بر روی نماد سه نقطه(...)که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده و آيکون Edit را انتخاب کنيد تا صفحه مربوط به اطلاعات پروفايل هر کاربر (Lead Profile) براي شما باز شود. در این بخش می توانید اطلاعات مربوط به پروفايل هر کاربر و ليست کامل ویژگی های کاربر را، به صورت مجزا، مشاهده و ويرايش کنید. از طرفي در قسمت پايين نمودار، اطلاعات مربوط به سوابق کاربر، تگ ها، لاگ ایمیل، پيامک و لاگ پوش و همچنین نوتيفيکيشن هاي کاربر، قابل مشاهده است.


**شکل 55-عملکرد ويرايش پروفايل ليد*

نکته: جزييات مربوط به پروفايل ليد، به طور مفصل در بخش مشاهده پروفايل ليد(View)، توضيح داده شده است. لطفا به اين بخش مراجعه نماييد.

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت ويرايش اطلاعات پروفايل کاربري در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.

حذف(Delete)

جهت حذف اطلاعات پروفایل هر کاربر، مي توانيد مانند شکل 56-عملکرد حذف پروفايل ليد، بر روی نماد سه نقطه(...)که در صفحه اصلی Leads، قرار دارد، کلیک کرده و آيکون Delete را انتخاب کنيد تا صفحه مربوط به تاييد حذف اطلاعات پروفايل هر کاربر (Lead Profile) براي شما باز شود. پس از انتخاب آيکون تاييد(Confirm)، اطلاعات مربوط به پروفايل هر کاربر، حذف مي شود.

شکل 56-عملکرد حذف پروفايل ليد، را نشان مي دهد.


**شکل 56-عملکرد حذف پروفايل ليد*

شکل 57-عملکرد حذف پروفايل ليد(Confirmation)، را نشان مي دهد.


**شکل 57-عملکرد حذف پروفايل ليد(Confirmation)*

نکته: جهت حذف به صورت دسته ای، کاربران مورد نظر را انتخاب کرده و سپس آيکون حذف(Delete) را انتخاب کنيد تا صفحه مربوط به تاييد حذف اطلاعات پروفايل هر کاربر (Lead Profile) براي شما باز شود. سپس با انتخاب آيکون تاييد(Confirm)، اطلاعات مربوط به پروفايل کاربران انتخاب شده، حذف مي شود.

شکل 58-عملکرد حذف دسته اي پروفايل ليد، را نشان مي دهد.


**شکل 58-عملکرد حذف دسته اي پروفايل ليد*

نکته: لطفا توجه داشته باشید جهت حذف اطلاعات پروفايل کاربري در قسمت ليد، به مجوز لازم، نیاز دارید.


 1. Lead
 2. Consumer Lifecycle
 3. Online
 4. Offline
 5. import
 6. users
 7. events
 8. Offline user
 9. upload
 10. unknown
 11. known
 12. System User Attributes
 13. Custom User Attributes
 14. System Events
 15. Custom Events
 16. merge
 17. channel
 18. technological
 19. spending patterns
 20. Website
 21. App
 22. generic details
 23. real-time
 24. Reward Points
 25. Customer ID
 26. Subscription Renewal Date
 27. Customer Type
 28. needs
 29. preferences
 30. behavior
 31. Contact information
 32. landing page
 33. referrer
 34. web surveys
 35. Number of conversions
 36. action
 37. event
 38. e-commerce app
 39. behavioral data
 40. import
 41. export
 42. upload
 43. manually
 44. System Attributes
 45. Custom Attributes
 46. unique user ID
 47. segments
 • ليد/ مخاطب (Leads)
  • جست و جو (Search)
  • ايجاد ليد جديد (Add New Lead)
  • وارد نمودن اطلاعات کاربران جديد(Import New)
  • دريافت فرمت اطلاعات کاربران(Export Schema)
  • پيکربندي جدول(Table Configuration)
  • مشاهده(View)
  • ويرايش(Edit)
  • حذف(Delete)