Skip to main content

بزن بریم

بزن بریم

در این قسمت با نحوه ی متصل سازی زبلاین به وب سایت و اپلیکیشن های کسب و کار خود آشنا خواهید شد. با کمک توضیحات و داکیومنت های موجود در این بخش اینتگریشن اطلاعات کاربرها، رفتار و اینتراکشن های آنها، اطلاعات محصولات، اینتگریشن پوش نوتیفیکیشن ها، پیام های داخل وبسایت و همچنین پلاگین پرووایدرهای ثالث را پیاده سازی کنید.

شش قدم برای شروع

جهت استفاده از سرویس مارکتینگ اتومیشن زبلاین، نیاز است که اطلاعات مربوط به کاربران و محصولات و همچنین تعاملات کاربران با پلتفرم و محصولات شما به سمت زبلاین ارسال شوند. برای متصل سازی سرویس زبلاین با پلتفرم های شما از جمله وبسایت، اپلیکیشن اندروید، اپلیکیشن ای او اس، وب اپ و غیره، باید شش مرحله زیر را پیاده سازی نمایید.

1- قدم اول: پیاده سازی Leads API با پیاده سازی این مرحله، تمامی کاربران پلتفرم شما همراه با اتریبیوت های انها به سمت زبلاین ارسال شده و جهت استفاده شما ذخیره سازی میشوند.

2- قدم دوم: پیاده سازی Product API اگر شما در کسب و کار خود به فروش محصول و یا خدمات متنوع میپردازید، با پیاده سازی این API تمامی محصولات و اطلاعات مربوط به انها به سمت زبلاین ارسال میشوند.

3- قدم سوم: پیاده سازی Events API ایونت یا رویداد به تمامی اعمال و تعاملات کاربران با قسمت های مختلف پلتفرم شما گفته میشود. پس از پیاده سازی ایونت ها، زبلاین شروع به دنبال کردن و ذخیره تعاملات هر کاربر در پروفایل اختصاصی انها میکند.

4- قدم چهارم: پیاده سازی Product Events API در کنار ذخیره سازی تعاملات کاربران با پلتفرم های شما، زبلاین تعاملات کاربران با محصولات شما را هم به صورت مجزا جمع اوری و ذخیره میکند.

5- قدم پنجم: پیاده سازی SDK با پیاده سازی sdk زبلاین، میتوانید قابلیت هایی از جمله ارسال وب پوش، پیام های درون سایت یا in-site message و همچنین ترک کردن کاربران و ایونت ها از طریق front end را فعال کنید.

6- قدم ششم: پیاده سازی Thirt party providers برای ارسال کمپین های پیامک و ایمیل، نیاز به یک service provider و فعال سازی پلاگین مربوط به انها دارید. همچنین در صورت تمایل میتوانید بجای استفاده از سرویس پوش زبلاین، از سرویس fire base خودتان برای ارسال نوتیفیکیشن ها استفاده کنید.